sobota, 27. května 2017

Hlášení

Oznamujeme občanům:

Pirátská honba za žarošickým pokladem - přijďte rozluštit cestu k žarošického pokladu v sobotu  3.6.2017 od 15.00 hod. na muzeu. A nejlépe se bude hledat v pirátském oblečení. Občerstvení pro piráty a rodiče je zajištěno. 

Oznamujeme občanům, že voda v horní studánce ve Zdravé Vodě je pitná. 

Dětské zdravotní středisko v Archlebově upozorňuje rodiče na změnu ordinační doby v pátek 26.5.2017.
Dambořice  8.00 - 10.00 hod.
Archlebov 10.30 - 12.30 hod.   

Školní parlament  pořádá v pátek 26.5.2017 Filmový večer, který se uskuteční v sále ZŠ Žarošice. Pro děti 1. stupně je připraven film Anděl Páně 2. a začíná v 16.00 hod. a pro děti 2. stupně je připraven film Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a začíná v 18.30 hod. Vstupné 15,- Kč. Občerstvení v ceně. Jsou zváni i rodiče dětí, kamarádi a další.
 

E-ON ČR s.r.o. oznamuje, že z důvodu přerušení dodávky el. energie bude ve středu 31.5.2017 od 7.45 - 10.30 hod. vypnutá část obce  Trávníky od kluziště a od Poláčkového až po Zeleného mlýn a obrobnu pana Vrzala.Dále od 11.30 - 14.15 hod. Zápovědě, ulička za OÚ, ulička za kostelem, bytovky č. 333,334, 352 a fy.Kellner CZ.
V pátek 2.6.2017  bude od 7.45 - 10.30 přerušená dodávka el. energie na Silničné od Drmolového až po konec Silničné směr Zdravá Voda a Póstka.  Od 11.30 - 14.15 bude přerušena el. energie Zdravá Voda č.43 (kasárna).

Zájemci o brigádu na obsluhu bufetu na koupališti ve Ždánicích, Uhřicích a Starém Městě se mohou informovat na tel. č. 605 135 653.

Upozorňujeme občany, kteří zvažují vybudování vodovodní přípojky, aby toto realizovali před položenín nového asfaltového povrchu. Bližší informace  na OÚ nebo PKS.

Žádáme občany, kteří budou mít novou přípojku na splaškovou kanalizaci, ať se přihlásí na OÚ.

V sobotu 27. května od 10 hodin dopoledne do 2 hodin v noci se uskuteční v Kyjově festival piva KYJOVSKÝ ŠKOPEK! Pro návštěvníky bude zajištěno na 30 druhů piv, dobré jídlo, bohatý program i nevšední zábava. Dále předváděcí akce motocyklů s možností vyzkoušení, zábavné atrakce pro děti i dospělé, soutěž v pojídání knedlíků, pivní soutěže, stylová odpočinková zóna. Celodenní pódiový program živých kapel večer vystřídá DJ JOHNY GREGORY FANTASTIC AFTER PARTY. Celodenní vstupné pouze 120 Kč, děti do 15 let zdarma. Více hledejte www.dum-kultury-kyjov.cz

Městské kulturní středisko v Kyjově vás zve 3. června ve 20 hodin do letního kina v Kyjově na slavný muzikál My fair lady.  Nenechte si ujít tento velký zážitek z muzikálu, v podání Městského divadla Brno, který zná celý Svět! Využijte zvýhodněné vstupné 530 korun v předprodeji pouze do 31. května, více informací na www.dum-kultury-kyjov.cz

Dále vás Městské kulturní středisko v Kyjově zve na Koncert cimbálové muziky Grande Moravia Ladislava Pavluše v rámci červnového miniturné po Moravě se svými sólisty. Na návštěvníky koncertu čeká nevšední zážitek z legendárních světových hitů, ale tradičně nebudou chybět ani lidovky. Tento koncert se uskuteční 7. června od 19 hodin v divadelním sále Domu kultury v Kyjově.

Deratizace obce Žarošice se koná ve dnech  18.5., 24.5. a 30.5. 2017

Oznamujeme, že u pošty, kluziště a u hřiště jsou umístěny koše na psí exkrementy. Děkujeme, že udržujete pořádek a čistotu v obci.

Velkoobjemové kontejnery: 

Žarošice -  25.8.2017

Silničná, Zdravá Voda -  1.9.2017

JEDNOTA Hodonín na své prodejně v Žarošicích nově nabízí prodej sudového piva i s možností zapůjčení výčepního zařízení. Bližší informace obdržíte u personálu prodejny.

Žádáme občany, aby své psy nepouštěli na volno a měli je uvázané na vodítku, pokud budou psi navolno musí mít náhubek, aby neohrožovali občany a současně i druhé psy a ostatní zvířata. Dále žádáme občany, aby zabezpečili své ploty tak, aby zamezili volnému pobíhání psů po obci. Upozorňujeme, že v případě, že bude viděn po obci volně pobíhající pes, bude tato skutečnost řešena s majitelem psa prostřednictvím MěÚ Kyjov, odd. přestupků a bude vyměřena pokuta.

Oznamujeme občanům, že vždy v pondělí a ve středu se budou vydávat tašky na tříděný odpad.

Upozorňujeme občany, aby do kontejnerů na bioodpad neházeli velké větve. Větve musí být dlouhé maximálně 30 cm. 

Upozorňujeme občany, že je zákaz ukládání nebezpečného odpadu u kontejnerů. Pokud bude někdo přistižen, budou mu přeúčtovány náklada na likvidaci tohoto odpadu.

Žádáme občany, aby označili své domy čísly popisnými.

Kdo z občanů má zájem o zasílání hlášení na e-mailovou adresu, nahlaste ji prosím, na OÚ nebo e-mailem na matrika@zarosice.cz.

Upozorňujeme občany, že je přísný zákaz vyvážení odpadu na hnojiště na Petrovcích.

Informace o nezávislé občanské poradně zde.

 

 

 

 

 

O obci
 Historie
 Legendy
 Církevní a lidové slavnosti
 Základní a mateřská škola
 Knihovna
 Sportoviště
 Spolky
 Zdravotní středisko
 Firmy a živnostníci
 Pravidelné akce
Úřední deska
Obecní úřad
 Obecní zatupitelstvo
 Organizační struktura obce
 Služba CZECHPOINT
 Usnesení zastupitelstva
 Vyhlášky, nařízení, směrnice
 Jednací řád obce
 Formuláře
 Povinně zveřejňované údaje
 Dokumenty a projekty obce
 Kanalizace - ČOV
 Veřejné zakázky
Dotazy občanů
Hlášení
Akce v obci
Fotogalerie 2017
 Den Matek
 Košt vín
 Pálení čarodějnic
 Vernisáž výstavy J. Chmelaře
 Vítání občánků
 Velikonoce v muzeu
 Přednáška o zdravé výživě
 Přednáška o Compostele
 Malování na hedvábí
 Masopust
 Dětský krojovaný ples
 Košt klobásků
 Vánoční koncert
Fotogalerie - archiv
Videa
Farnost Žarošice
 Bohoslužby
 Poutě
 Poutní místo
 Historie poutního místa
 Kostel sv. Anny
 Kontakty
Muzeum a komunitní centrum
 Akce v muzeu
 Akce v komunitním centru
 Kontakt
Pro turisty
 Turistické zajímavosti
 Ubytování a stravování
Zprávy z tisku
Právní gramotnost
Aktuality...
Hledání...
Zpravodaj...


Databáze firem Evropské databanky

czechpoint

Redakční a publikační systém Portia